Otevřený dopis po dnešním pořadu ČT 1 – Reportéři ČT

Bratři a sestry,

jestli jste dnes večer neviděli pořad Reportéři ČT na ČT 1, určitě si ho pusťte!

Stačí kliknout na tento odkaz:

26. únor – Reportéři ČT | Česká televize (ceskatelevize.cz)

Pokud jste totiž v koutku duše chovali alespoň trochu naděje, že situace s aférou „40 milionů“ není tak hrozná, po jeho zhlédnutí o ni přijdete.

Po skončení reportáže mi začal cinkat jeden mail za druhým a hned v tom prvním mi pisatelka psala:

Tak ona Moučková lítala business class na luxusní dovolený s podvodnicí Colding! A jedna ta dovolaná stála 750.000 korun! Tak ať Moučková ukáže potvrzení, že si business class letenku platila sama! A ten super hotel v Dubaji taky! Nebo se rekreovala za peníze ukradený Sokolu?

A z dalšího mailu:

Viděli jste v úvodu toho Jana Borise Uhlíře? Jak před svou kanceláří v Tyršově domě bezostyšně říká na kameru „Chráním svoji firmu!“ To je přesně ono! Oni to v tom Tyršáku berou jako svoji vlastní firmu! A netají se s tím! Klidně to řekne do televize!

A další mail:

Úplně jsem se styděla za to, jak v reportáži vystupoval mluvčí Sokola Smejkal. Myslím, že první, co by mělo nové vedení zvolené na výboru 9. března udělat, je tuhle trapnou figuru vyhodit!

Další maily jsou ve stejném duchu, a diskuze probíhá i na Facebooku a Instagramu.

Milí bratři a sestry, co jsem vypátral a v předchozích dopisech napsal o aféře já, bylo hrozné.

Ale je to nic proti tomu, co zjistili profesionální novináři z České televize.

Odkaz na reportáž určitě předejte všem členům své jednoty – a především vyslancům Vaší župy!

Tohle prostě musí všichni vidět, aby pochopili, kam nás vedení Hany Moučkové dostalo.

Věřme, že po dalších závažných informacích, které reportáž odhalila, mimořádný Výbor ČOS s okamžitou platností odvolá Hanu Moučkovou z funkce starostky ČOS i dalších jejích funkcí v ČOS.

František Beneš